Все більше людей прагнуть розширити свою медіа-простір. Один із засобів для цього - супутникове телебачення, яке відкриває можливості перегляду телепередач з усієї земної кулі. Для того щоб приймати телевізійні програми з супутників, необхідно, як мінімум, три види обладнання - супутникова антена, конвертор і супутниковий ресивер, він же тюнер. Від конфігурації і типу цього обладнання залежить кількість і якість прийому каналів. Тип і розмір антени (від півметра до двох метрів) залежить від місця розташування вашого будинку і ваших побажань з прийому програм. Конвертор (Low Noise Block або LNB) дозволяє без втрати якості приймати і обробляти сигнали з-супутника. Тим не менш, основну роль в обробці сигналу з супутника грає остання складова - супутниковий ресивер. Тому до питання як вибрати тюнер бажано підійти ґрунтовно і педантично.

Перш за все, перед тим як купити супутниковий ресивер, радимо подивитися список каналів, які транслюються з різних супутників. Може бути, вам буде досить і безкоштовних каналів - як правило, на супутнику вони присутні. В цьому випадку, можна заощадити на тюнері, придбавши недорогу модель. Якщо ви хочете «включити в меню» не тільки безкоштовні канали, то тоді доведеться купити супутниковий ресивер з розширеними можливостями, коштувати він, природно, буде дорожче. Найбільш дорогими є ресивери, які вдають із себе навіть не ресивери в повному сенсі цього слова, а справжні медіа-станції, що дозволяють записувати програми на жорсткий диск, підключатися в мережі Інтернет, підключати до тюнера додаткові пристрої.

Який ТВ-тюнер вибрати: 4 категорії супутникових ресиверів

Для того щоб прояснити всі моменти, пов'язані з тим, який супутниковий ресивер вибрати, розділимо всі тюнери на 4 категорії за ціною і функціональним можливостям.

Бюджетний тюнер

Выбрать ресивер бюджетной категории стоит для установки на даче, для использования пенсионерами и пр. Они очень просты в использовании и предназначены для приема бесплатных каналов (FTA). По мере надобности такой ресивер можно «перепрошить», т.е. установить специальное программное обеспечение, позволяющее принимать условно-кодированные ТВ-каналы.Основні особливості бюджетного тюнера:


 • У них є 1-н картоприймач для підключення до платних каналів;
 • Через, як правило, функціонально урізаного відеотракту таких тюнерів їх не рекомендується підключати його до телевізора з діагоналлю більше ніж 32 дюйма, на великих екранах можуть бути помітні дефекти зображення, спотворення, які виникають через перетворення картинки з цифрового формату в аналоговий;
 • Роз'єми для підключення телевізора - зазвичай RCA або HDMI, які є майже у будь-якого телевізора;
 • Відтворення в найбільш поширеному на сьогодні цифровому стандарті DVB-S2, що використовує формат стиснення відео MPEG-2, 4;


Приклад бюджетного ресивера: Openbox S3 Micro HD


Ресивер економ-класу


Якщо ви бажаєте переглядати платні ТВ-канали, то ця категорія супутникових ресиверів підійде вам як не можна краще. Такі ресивери оснащені картоприймачем, який дозволить встановити карту платного супутникового оператора. Розраховані ресивери економ-класу на відтворення каналів на телевізорі з діагоналлю не більш 42 дюймів, виняток становлять тюнери, що мають роз'єм HDMI, що дозволяє отримати зображення більш високої якості.


как выбрать тюнер


Основні особливості ресивера економ-класу:


 • Наявність картоприймача для підключення до платних каналів;
 • Крім виходу RS-232, також може бути і роз'єм USB;
 • Можливість запису ТВ-передачі на флешку (PVR);
 • Функція TimeShift, що дозволяє поставити на паузу трансляцію і відновити її перегляд через деякий час з того ж самого місця;
 • Стандарт мовлення, як правило, DVB-S2; Формат стиснення відео - MPEG-4


Приклади ресиверів економ-класу:

Openbox S3 Mini 2

Тюнери середнього класу

До цього класу належать найбільш поширені на сьогоднішній день HDTV- ресивери. Вони призначені для трансляції передач на екрани телевізорів з діагоналлю 42 дюйма і більше. Слід підкреслити, що далеко не всі супутникові оператори поки що ведуть мовлення в HD-якості на постійній основі. В основному, програми в якості HD на інших супутниках йдуть в тестовому режимі і не постійно. Однак прогрес не стоїть на місці, все більше супутників використовують технологію HD, так що, купуючи тюнер цього класу, можна бути впевненим, що він прослужить вам багато років і передчасно не застаріє морально.


как выбрать спутниковый ресивер


Особливості тюнерів середнього класу:


 • Мають картоприймач;
 • Цифровий стандарт DVB-S2;
 • Оснащені цифровим інтерфейсом HDMI, що забезпечує кращу якість картинки;
 • Формат стиснення відео - MPEG-4;
 • Відтворюють відео високої чіткості (1080 рядків);
 • Ідентифікують порядкову і черезрядкове розгортку рядків - 1080 p і 1080 i. Прогресивна розгортка дозволяє показувати зображення відмінної якості на телевізорах Full HD всіх поколінь;
 • Є LAN-вихід, що дозволяє підключиться безпосередньо до мережі Інтернет;
 • Можлива наявність функції «картинки в Картік» (PiP), що дозволяє переглядати інші телеканали на одній частоті трансподера (передавача) під час рекламної вставки на поточному каналі. При цьому відеопотік поточного каналу присутній у вигляді зменшеної картинки на всіх відвіданих вами інших каналах;
 • Можливість перегляду відео в 3D- форматі. На звичайних телевізорах ви зможете бачити 2 зображення для лівого і правого ока, а на 3 D-телевізорів за допомогою спеціальних стереоочков можна переглядати об'ємні зображення;

Приклади ресиверів середнього класу:

Openbox® AS4K 2X


Ресивери преміум-класу


Супутникова ресивер преміум-класу має всі можливості тюнерів середнього класу, плюс надає користувачам значні розширені можливості. Такий ресивер точніше буде назвати повнофункціональним домашнім медіа-центром, оскільки, крім різноманітного додаткового функціоналу, тюнер дає можливість підключення кабельного телебачення (DVB-C) або цифрового ефірного телебачення (DVB-T2), прийнятого на звичайну ефірну антену. Це забезпечується за рахунок можливості доустановки в ресивер додаткового цифрового тюнера. У деяких моделях такий тюнер вже попередньо встановлено.


ресиверы правильно выбрать


Крім того, преміум-ресивери можуть відтворювати аудіо, відео, показувати зображення в більшості цифрових форматів як з мережі Інтернет, так і з зовнішнього носія. Такі тюнери оснащені Інтернет-браузерами з можливістю переглядати сторінки в інтернеті і відтворювати відео з Youtube або інших ресурсів безпосередньо без використання комп'ютера. Підключитися до інтернету можна безпосередньо через шнур (використовується LAN-вихід) або через зовнішній адаптер до домашньої Wi-Fi-мережі.

Програмне забезпечення, переважно, засноване на платформі Linux, що дозволяє вносити зміни, оновлювати і доусоврешенствовать функціональні можливості ресивера.

Особливість тюнерів преміум-класу:

 • Всі можливості тюнерів середнього класу;
 • ОС Linux;
 • Перегляд і запис до 3-х каналів в якості HDTV
 • Кілька USB-роз'ємів;
 • Можливість установки HDD SATA жорсткого диска;
 • Кілька CI-інтерфейсів;
 • Програвання музики, перегляд фото;
 • Повноцінний вбудований Web-браузер для перегляду сайтів в мережі Інтернет та відео на YouTube;  
 • Можливість доустановки доп. плагінів (Add-ons);

Приклади тюнерів преміум-класу:

Openbox AS4K CI Pro Plus UHD

Комбіновані супутникові тюнери


Для бажаючих розширити сферу застосування приймача, щоб мати можливість переглядати як супутникове, так і цифрове ефірне і аналогове ТБ, буде потрібно ресивер комбінований. Він включає в себе незалежні тюнери, кожен з яких виконує окремі функції прийому телеканалів, що віщають як в DVB-S / DVB-S2 стандартах, так і DVB-T2 / C.


 • Представлені моделі мають широкий функціонал, що збільшує їх популярність серед користувачів різного типу телевізорів.
 • Крім вільно віщаються каналів можна переглядати телепередачі платних операторів завдяки вбудованому картоприймач і інтерфейсу під САМ-модулі.
 • Наявність сучасного високошвидкісного процесора дозволяє швидше виконувати поставлені завдання.
 • Комбінований HD ресивер виводить на екран картинку високої якості дозволом до 1080р.
 • Універсальний ресивер може обробляти два канали з одного транспондера одночасно, що дозволить записувати один канал, паралельно переглядаючи інший.
 • За допомогою ресиверів здійснюється і відтворення аудіо та відео файлів всіх форматів, заявлених в технічних характеристиках.
 • Розширені можливості сортування та редагування каналів дозволяє створювати кращі списки, а також видаляти або блокувати окремі канали.


Приклад комбінованих тюнерів:

AB CryptoBox 752HD Combo DVB-T2/S2/C


Спеціалізовані ТОП преміум-класу


FULL HD супутникові ресивери. Мають можливість переглядати канали високої чіткості в расрешеніі 1920 * 1080 (1080р).

Приклади тюнерів ТОП класу:

AB CryptoBox 752HD Combo DVB-T2/S2/C


Якщо ви не знаєте як вибрати тюнер, зверніться за консультацією до наших фахівців. Вони із задоволенням проконсультують вас з усіх питань і підкажуть який супутниковий ресивер вибрати.