ЗАТ «РОКС» прагне зберігати і зміцнювати завойовані позиції в області проектування і виробництва систем телевізійного мовлення і мультимедійних систем. Ці напрямки - не єдині в діяльності фірми. Але це - головні напрямки.
Протягом останнього року плодами зусиль фахівців «РОКС», що вживаються у цих напрямах, стали три заявки на отримання патентів України, за якими в 2010 р вже отримані позитивні рішення Державного департаменту інтелектуальної власності про видачу деклараційних патентів на корисні моделі.
В області систем ТВ мовлення це такі патенти:
I. «Базова станція мережі теле- та радіомовлення в режімі частотного мультіплексування в середовіщі Поширення».
II. «Способ ліквідації затіненіх ділянок та Розширення зони обслуговування мережі мовлення за рахунок! Застосування ретрансляторів суміжніх каналів».
В області мультимедійних систем:
III. «Система UWMS-R для роботи в регіонах з інтенсівнімі опад».
Перші два патенти відносяться, головним чином, до багатоканальним системам наземного ТБ мовлення, в тому числі до багатоканальним системам синхронного мовлення (багатоканальним SFN). Побудова багатоканальних мереж синхронного мовлення вимагає застосування ефективних методів частотного мультиплексування сигналів окремих каналів для отримання багатоканального мовного сигналу. У патенті пропонується і обґрунтовується застосування методу частотного мультиплексування в середовищі поширення (ефірі), яке обіцяє провайдерам послуг багато вигоди при реалізації систем мовлення.
У багатоканальних мережах синхронного мовлення (багатоканальних SFN) виникають великі проблеми при спробі ретрансляції багатоканального мовного сигналу в ділянки затінення, що виникають всередині осередків мережі. Звичайні внутрішньоканальні ретранслятори (Gap Filler), в яких використовується режим «придушення луни» за своєю природою є одноканальними і не пристосовані для роботи в складі багатоканальних мереж. Для випадку передачі сигналів багатоканального мовлення від Центральної станції мережі до передавачів, що забезпечує покриття осередків мережі, по РРЛ ЗАТ «РОКС» пропонує свій ефективний спосіб ліквідації ділянок тіні.
На даний момент відомі мультимедійні системи, здатні надавати потрійні послуги (triple play). ЗАТ «РОКС» пропонує систему UWMS-R, яка надає счетверенний послугу (quadruple play). Система UWMS-R - це вдосконалений варіант патентованої ЗАТ «РОКС» системи UWMS. Основна ідея, покладена в основу системи UWMS-R, така: в умовах випадання інтенсивних опадів втрати на трасі поширення зростають; це викликає необхідність збільшення потужності передавача Центральної станції системи, і як наслідок, - необхідність збільшення динамічного діапазону приймачів в системі. Збільшення динамічного діапазону приймачів досягається, в тому числі, введенням додаткових регулювань посилення в них, для чого використовуються сигнали управління і моніторингу мовної частини системи, що передаються з власної двосторонньої мережі передачі даних.

Короткий перелік питань осещеніі в статті:

I. БАЗОВА СТАНЦІЯ МЕРЕЖІ ТЕЛЕ- І РАДІОМОВЛЕННЯ В РЕЖИМІ частотного мультиплексування В СЕРЕДОВИЩІ ПОШИРЕННЯ.

 1. Групові та одноканальні передавачі.
 2. Метод частотного мультиплексування в середовищі поширення.
 3. Короткий технічний опис

II. Спосіб ліквідації затінених ділянок і розширення зони обслуговування мережі мовлення за рахунок застосування ретрансляторів суміжних каналів

1. Внутрішньоканальні (on-channel) ретранслятори
 2.Ретранслятори суміжних (co-channel) каналів.
 3. Ліквідація ділянок затінення всередині осередків і розширення меж зони обслуговування мережі.
 4.Прімер побудови багатоканальної мережі з використанням ретрансляторів суміжних каналів.

III. Система UWMS-R для роботи в регіонах з інтенсивними опадами

 1. Область застосування
 2. Поглинання в дощі
 3. Інші чинники, що впливають на динамічний діапазон по входах використовуваних в системі приймачів.
 4. Розширення динамічного діапазону по входу приймачів в системі
      UWMS-R
 5. Зміни в схемі Центральної станції
 6. Абонентська станція АСn
 7. приймально-передавального блок системи збору відеоінформації
      та ін.


Завантажити