Якщо Ви не хочете читати передісторію різних технічних реалізацій, а безпосередньо перейти до пропонованого рішення, то, прокручуючи екран нижче до заголовка: «Власне, пропоноване рішення:».


Уявіть ситуацію, що Вам потрібно подати на невелику телевізійну мережу (готель, пансіонат, хостел і т.п.) якийсь перелік ТВ-каналів. Причому, щоб канали були цікаві, щоб якість була прийнятним і кількість каналів було великим. Проблем немає, але тільки якщо у Вас в телевізорах є вбудований цифровий тюнер для прийому супутникового (DVB-S / S2), ефірного (DVB-T / T2) або в крайньому випадку, кабельного (DVB-C) стандартів. А якщо телевізори вже куплені - хороші, але без вбудованого тюнера і їх не хочеться міняти - проблема. Аби не заглиблюватися в технічні нюанси Вам всюди запропонують два варіанти вирішення. Наприклад, прийом з-супутника ТВ-каналів і установка сат-тюнерів або за кількістю каналів (один тюнер на кожен ТВ канал - варіант №1), або за кількістю абонентських точок (один тюнер кожному абоненту - варіант №2). І перший і другий варіанти мають свої плюси і свої суттєві недоліки:

- якщо Ви встановлюєте тюнера за кількістю каналів (один тюнер на кожен ТВ канал - варіант №1):

Переваги: ​​можна подати сигнал на мережу з будь-якою кількістю абонентів. Власне, цей варіант цікавий тільки для дуже великих мереж, але це не наш випадок. Більше переваг немає.

Недоліки: обмежена кількість каналів, яке можна подати в мережу (залежить від багатьох факторів, але це зазвичай 20-30 каналів максимум); дуже погана якість зображення, обумовлене наявністю великої кількості перехресних перешкод; наявність додаткового (як правило дорогого) устаткування у вигляді канальних модуляторів і т.п.

- якщо Ви встановлюєте тюнера за кількістю абонентських точок - тобто тюнер в кожен номер (свій тюнер кожному абоненту - варіант №2):

Переваги: ​​велика кількість каналів, висока якість зображення, відносно недорога реалізація. Рекомендовано для невеликих мереж з підвищеними вимогами до якісних показників сигналу. Все, здавалося б, добре, але ...
Недоліки: людський фактор. Наявність додаткової апаратури у вигляді супутникового ресивера передбачає, що користувач матиме певну кваліфікацію, хоча б для того, щоб включити телевізор і тюнер і домогтися появи на екрані картинки. Наявність двох пультів дистанційного керування теж досить серйозний подразник. Плюс - можливість безпосереднього доступу в меню сат-тюнера (та й телевізійного приймача), як правило, викликає у багатьох відвідувачів бажання поліпшити телевізійний сервіс, що часто закінчується виходом системи з ладу.

Власне, пропоноване рішення:

Компанія РОКС пропонує Вам оригінальний третій варіант реалізації структурної побудови дистрибутива для невеликих телевізійних мереж, який об'єднає переваги і нівелює недоліки попередніх двох рішень.

Власне, третій варіант дуже схожий на другий - супутниковий тюнер прив'язаний до кожної абонентської точці, але тюнер не встановлено безпосередньо в номері поруч з телевізором. Він (тюнер) може бути змонтований де завгодно по ходу кабелю від розподільника сигналу (Мультисвічі, конвертора і т.п. *) до телевізора - в серверній кімнаті, в щитовій, під підвісною стелею і т.п. Сигнал від супутникової антени доходить до тюнера, а далі по модуляторні каналу йде на телевізор відвідувача. Для реалізації даного проекту необхідні:


  • Тюнер - Openbox S3 Mini 2. Чому саме цей тюнер?
Openbox S3 Mini 2
Оскільки з багатьох причин він ідеально підходить для реалізації даної конфігурації. Openbox S3 Mini 2 - має вбудований модулятор, який нам потрібен для передачі сигналу на телевізор абонента - це на сьогоднішній день дуже рідкісна опція для супутникового ресивера (а окремий модулятор буде за ціною набагато дорожче самого ресивера). Модулятор, вбудований в супутниковий ресивер має ряд обмежень в порівнянні з виносним, але для виконання завдання передачі одного каналу на невелику відстань він відмінно підходить, економлячи значну суму в кошторис проекту. Відсутність в спектрі передачі від модулятора інших сигналів - гарантує максимально високу якість зображення на екрані користувача. Плюс з приємних бонусів. Тюнер Openbox S3 Mini 2 має виносний фотоприймач (це полегшує завдання його сервісного обслуговування - фотоприймач можна винести в зону візуального контролю і управляти тюнером, який захований, наприклад, під підвісну стелю, не дістаючи його звідти). Тюнер Openbox S3 Mini 2 має можливість обробляти нові стандарти відеокодеків H.265 і приймати сигнал у форматі multistream, що значно розширює діапазон прийнятих каналів і надійно захищає ресивер від «морального старіння». Ну і нарешті, тюнер Openbox S3 Mini 2 має два роки гарантії і відмінну сервісну підтримку, що важливо при роботі тюнера в режимі 24/7.

  •  Засоби отримання команд пульта дистанційного керування телевізором до тюнера. Тут пропонується два варіанти - передача сигналу від ПДУ через коаксіальний кабель, по якому йде ТВ-сигнал від тюнера на телевізор.

 У-во передачи команд пульта ДУ 11 МГц


І можливість передачі сигналу від ПДУ через окрему трьохпровідний лінію (три будь-яких дроти, простягнутих від тюнера до телевізора). За трехпроводной - дешевше і надійніше.


Устройство передачи команд пульта ДУ по сигнальному кабелю 3 жилы.


Передача через коаксіал застосовується, коли немає можливості прокладки додаткових кабелів.


  • І нарешті, останній елемент системи - це програмований пульт дистанційного керування (ППДУ).Обучаемый пульт IHandy IH-mini86ES ОБУЧАЕМЫЙ ПУЛЬТ HUAYU HL-695E (3 В 1)


Він необхідний, по-перше, щоб одним пультом комфортно управляти двома пристроями - супутниковим тюнером і телевізором. По-друге, щоб виключити доступ користувача до сервісних пунктів меню телевізора і ресивера і відповідно, мінімізувати людський фактор впливу. До речі, ППДУ, який ми пропонуємо має функцію клонування установок на інший такий же пульт. Це дуже зручно і значно спрощує і прискорює інсталяцію, а також виключає можливість випадкових помилок при програмуванні.

В результаті ми отримуємо дуже функціональну (багато ТВ каналів, які ви можете самі вибирати для перегляду, фактично, в будь-якій кількості), з якісною картинкою (Не HD якість, але - стійке SD, без аберацій, властивих аналоговому ТБ), дуже зручну в управлінні і що важливо - бюджетну за вартістю, систему розподілу телевізійного сигналу.

* Повернемося на етап розподілу сигналу. Рішення, описане вище - відмінно працює, якщо у Вас телевізійна мережа побудована за типом «зірка». Це означає, що від кожного номера проведено кабель безпосередньо до джерела сигналу, тобто розподільного комутатора або многовиходному супутниковому конвертору. А якщо розводка у Вас в готелі зроблена одним кабелем, послідовно від телевізора до телевізора? І немає можливості протягнути додатковий кабель - зроблений ремонт. І це не безвихідна ситуація. Ще одне нововведення від компанії «РОКС», яке може здатися неймовірним - дозволить Вам по одному кабелю, просто поділяючи сигнал звичайними делителями, довести сигнал до кожного ресивера і зробити так, щоб кожен супутниковий тюнер працював, як ніби у нього встановлена ​​своя антена, т . Е. абсолютно незалежно від інших тюнерів. Це здається чарами? Але нічого подібного! Це всього технологія розподілу телевізійного сигналу UniCable II.


UniCable II


І вона, як Ви вже здогадалися - так! дешевше будь-якого іншого варіанту з можливих реалізацій ТВ мереж! Хочете дізнатися більше - ТЕЛЕФОНУЙТЕ! ПИШІТЬ! І не відкладайте це питання «на потім»! Почніть прямо сьогодні! Пропоноване рішення дозволяє впровадити сучасне телебачення у Вашому готелі покроково - номер за номером, поверх за поверхом - з мінімальними витратами і максимальною ефективністю! У телебаченні для нас немає нерозв'язних проблем!